/Files/images/nato1.jpg

Україна та НАТО, євроінтеграційні процеси

/Files/images/nato1.jpg

Суверенна, незалежна і стабільна Україна, неухильно віддана демократії і верховенству права, має першорядне значення для євроатлантичної безпеки. Відносини між Україною і НАТО почали розвиватися ще на початку 90-х років XX ст. і відтоді стали одним з найбільш значущих партнерств НАТО. Починаючи із 2014 року, внаслідок російсько-українського конфлікту, співробітництво між Україною і НАТО у низці ключових галузей було активізовано.

/Files/images/nato1.jpg

Центральні події

/Files/images/nato1.jpg

Партнерство України і НАТО міцне та надійне – Столтенберг

Президент України Петро Порошенко зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом. Під час неї генсек альянсу запевнив, що НАТО залишається разом із Україною і це партнерство є надійним та міцним.

Детальніше можна прочитати тут: "Партнерство"

/Files/images/nato1.jpg

Діалог та співпраця

Діалог і співпраця розпочалися відразу після закінчення холодної війни, коли Україна, яка щойно набула державної незалежності, вступила до Ради північноатлантичного співробітництва (1991 рік) і програми «Партнерство заради миру» (1994 рік).

Відносини набули подальшого розвитку внаслідок підписання у 1997 році Хартії про особливе партнерство, на основі якої було започатковано Комісію Україна – НАТО (КУН), що мала опікуватися розвитком співпраці.

Декларація від 2009 року про доповнення до Хартії Україна – НАТО надала повноваження КУН підкріпити зусилля країни щодо просування реформ, спрямованих на досягнення євроатлантичних стандартів, шляхом запровадження у життя Річної національної програми України.

Надалі співпраця продовжувала поглиблюватися на взаємовигідних засадах, причому Україна бере активну участь в операціях і місіях під проводом НАТО.

НАТО надає першорядного значення підтримці всеосяжних перетворень у галузі безпеки і оборони в Україні. Ці реформи мають вирішальне значення для демократичного розвитку України й зміцнення її здатності забезпечувати власну оборону.

Внаслідок російсько-українського конфлікту НАТО розширила підтримку, що надається Україні, у галузі розвитку потенціалу і розбудови можливостей.

/Files/images/nato1.jpg

МОН інтегруватиме науку до європростору

На початку листопада Міністерство освіти планує представити проект Дорожньої карти інтеграції України до Європейського дослідницького простору (ERA-UA).

За інформацією Міністерстваосвіти, зараз триває активний етап підготовки проекту документа.

За словами заступника міністра освіти і науки Максима Стріхи, Україна візьме за приклад австрійську Дорожню карту, насамперед її структуру і загальні принципи.

«У нашій Дорожній карті ми також опишемо поточну ситуацію, наші цілі, що ми маємо зробити для їх досягнення, якими будуть індикатори змін тощо. Ми повинні зосередитися на конкретних кроках, які наблизять нас до європейських стандартів. У підсумку цей документ має змінити ті підходи до сфери науки, які сьогодні є в державі», – повідомив Стріха.

Підготовка Дорожньої карти інтеграції України до Європейського дослідницького простору здійснюється за 6 пріоритетами: ефективні національні дослідницькі системи, оптимальна транснаціональна кооперація та конкуренція, відкритий ринок праці, гендерна рівність в дослідженнях, оптимальні обмін та трансфер наукових знань, а також міжнародна кооперація.

Затвердити Дорожню карту у Міносвіти планують до кінця цього року.

/Files/images/nato1.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 370